Publikacja – Kompleksowa organizacja wesela

W chwili obecnej jest bardzo wiele osób, które zajmują się organizacją wesel. Na swoich stronach www informują Was, że kompleksowo, profesjonalnie i rzetelnie zorganizują Wasze wesele, a gdy spojrzymy w portfolio czy do galerii okazuje się, że jest tam kilka szablonowych zdjęć, jakie zostały dołączone do szablonu strony w momencie jego zakupu. Lub inna grupa zdjęć to zdjęcia tak zwane „przykładowe”, czyli skopiowane fotografie z innych często zagranicznych stron, portali weselnych sugerujące, że tak właśnie będzie wyglądało Wasze zorganizowane wesele przez tą firmę czy osobę. A kiedy zadzwonicie, aby umówić się na spotkanie, Pani proponuje spotkanie w McDonaldzie lub innym miejscu w centrum handlowym!! Wiele z tych osób tytułuje się Konsultantami Ślubnymi, gdyż są przekonane, że znalazły na siebie sposób i po zrobieniu sobie kursu, szkolenia czy warsztatu na Konsultanta Ślubnego myślą, że są już ekspertami, a sam „papierek”, jaki powieszą sobie w biurze – jeśli oczywiście takowe mają – to wystarczający dowód na to, iż doskonale zorganizują czyjeś wesele. Niestety pod tym tak prostym z pozoru tematem kryje się sporo trudnych i pracochłonnych zagadnień oraz zadań, jakie trzeba potrafić wykonać. Również nie ukrywam, iż trzeba po prostu mieć doświadczenie w tej dziedzinie. Nie mając odpowiedniego doświadczenia w organizacji wesel łatwo popełnić błąd. Na nieświadome „raczkujące” osoby w branży ślubnej – „Świerzy Konsultanci Ślubni” czyhają przeróżne pułapki, na które łatwo się złapać. Nie mówię tutaj o łatwiejszej stronie w organizacji wesel jak rozliczne rozmowy telefoniczne, czy spotkania z różnymi ludźmi jak prezesi, dyrektorzy, menedżerowie, choć, również to nie jest prostym zadaniem. Najtrudniejsze moim zdaniem jest spotkanie z Klientem, na które trzeba być zawsze przygotowanym, trzeba również umiejętnie słuchać, trafnie rozpoznać potrzeby oraz najtrudniejsza rzecz negocjować. Nie ukrywam również, iż odporność na stres i umiejętność pracy w stresie to również trudne zadanie, z którym dobry konsultant ślubny powinien sobie poradzić. Zawieranie umów z Klientami to również ważna kwestia. Ponieważ osoby, które nie mają doświadczenia mogą narobić Klientowi takiego „bigosu”, że nie da się tego przełknąć bez poniesienia strat przez obie strony.

Zatem co kryje się za tematem kompleksowej organizacji wesela? Kompleksowa organizacja wesela to złożony proces i aby został on profesjonalnie i dobrze poprowadzony zachodzi potrzeba dotarcia do firmy czy osoby, która nie tylko mówi, że jest Konsultantem Ślubnym, ale rzeczywiście nim jest! Nie oszukujmy się, że damy sobie sami radę z organizacją wesela po godzinach pracy, lub w przerwie obiadowej, albo pomiędzy dokumentami, które trzeba przygotować dla szefa na wczoraj, a kawą z dawno niewidzianą kumpelą. To po prostu nierealne! Aby wszystko na Waszym weselu zagrało i nie myślę tutaj tylko o muzykach 🙂 warto powierzyć to trudne zadanie komuś, kto zrobi to doskonale, czy jak ja to mówię arcy dobrze!

Kompleksowa organizacja wesela oznacza, że Agencja czy Konsultant zajmie się całym procesem związanym z zaplanowaniem oraz przygotowaniem tego najważniejszego dnia w Waszym życiu. Począwszy od kilku propozycji odpowiedniego lokalu zgodnie z przewidzianym przez Was budżetem, poprzez przedstawienie portfolio dekoracji ślubnych, kompetentnych muzyków, wzorów emblematów pisanych, przygotowanie umów, zaprezentowanie portfolio profesjonalnych fotografów, organizowanie nauki tańca, przestawienie wachlarza przeróżnych atrakcji, profesjonalnym doradztwie na każdym etapie przygotowań do wesela, aż do sporządzenia scenariusza i koordynacji w dniu Waszego ślubu. Oczywiście tych zagadnień oraz zadań do wykonania jest mnóstwo, a te, które wymieniłam powyżej są tylko częścią całej organizacji. Spróbujcie chociażby poszukać sukni ślubnej na własną rękę. Zobaczycie, że to strasznie długi i męczący proces, ponieważ salony mnożą się jak grzyby po deszczu, a poza tym nie wiemy czy wybrane salony są sprawdzone czy, obsługa salonu sporządzi dla nas odpowiednią umowę, czy nie oszuka nas wciskając jakąś źle skrojoną suknię, sztukę z poprzedniego sezonu w cenie z nowej kolekcji. Takie informacje zna Konsultant Ślubny, lub powinien je znać, bezpośrednio od swoich Klientów. Zazwyczaj Agencja czy Konsultant poleca sprawdzone i dobre miejsca, podwykonawców i ekspertów, z którymi współpracuje. Lecz bardzo ważne jest to, w jaki sposób wybiera te miejsca i osoby. W mojej Agencji, jeśli pracuję z danym podwykonawcą pierwszy raz sama osobiście sprawdzam, jaki jest sposób pracy tej jednostki. Nie tylko liczy się to, że odpowiednio wykonuje swoją pracę, ponieważ to jest oczywiste. Bo jeśli zatrudniam danego podwykonawcę to tylko, dlatego że jest najlepszy, ma dobra opinię oraz po rozmowie oceniam czy zafunkcjonuje z moimi bardzo często wymagającymi Klientami, a nie, dlatego że ciocia Zosia poprosiła mnie abym „wzięła” Mariuszka, bo on zawsze od małego przejawiał talent muzyczny i niech sobie chłopak dorobi na weselach. Takich praktyk w mojej firmie nie ma. Ponieważ potrafię sprawnie rozdzielić pracę od życia prywatnego. Co w przypadku mojej działalności nie jest łatwe. Ale nie o mnie teraz 🙂 Dla mnie również bardzo ważne jest to, w jaki sposób pracuje dany podwykonawca z Parą Młodą – Klientem. Ponieważ dla mnie ważne jest to, aby Klient otrzymał nie tylko dobrze wykonaną usługę, również to, aby czuł się dobrze, swobodnie oraz miło spędzał czas. Aby te przygotowania do Wielkiego Dnia były przyjemne i spokojne, a nie przepełnione stresem i walką np.: z fotografem, który myśli, że to on jest gwiazdą wieczoru!!

Podsumowując całość to, cały proces organizacji wesela ma być przyjemny i miły dla Pary Młodej – Klienta, jak i również dla mnie, czyli Konsultanta Ślubnego. Pomyślcie tylko, jakie wesele zorganizuje Wam osoba, która nie lubi swojej pracy, nie jest zadowolona ze swojej pracy, nie czuje się w niej jak ryba w wodzie i wykonuje ją, bo coś trzeba w życiu robić?? Jeśli odpowiecie sobie na to pytanie, zrozumiecie, że jeśli macie zamiar zlecić kompleksową organizację Waszego wesela, to moja Agencja czeka na Was z dobrą kawą, prawdziwą kompetentną i profesjonalną obsługą oraz dobrymi radami jak z Waszym zaplanowanym budżetem zorganizować „najlepszą imprezę w Waszym życiu?” – to cytat z mojego Klienta, choć zmieniony z zdania twierdzącego na pytanie. Zapraszam 🙂

 

Małgorzata Pieczyńska
Konsultant Ślubny, Florysta, właściciel Agencji Ślubnej DecorAmor

Wszelkie prawa zastrzeżone © Agencja Ślubna DecorAmor
Jakiekolwiek kopiowanie, powielanie, cytowanie, przedruk całości lub fragmentów tekstu na blogach
i stronach www zabronione, bez pisemnej zgody udzielonej przez firmę Agencja Ślubna DecorAmor.

Tekst w całości należy do Małgorzaty Pieczyńskiej, właściciel Agencji Ślubnej DecorAmor.

Publikacja-09-01 DecorAmor - Kompleksowa organizacja wesela

Publikacja-09-02 DecorAmor - Kompleksowa organizacja wesela

Publikacja-09-03 DecorAmor - Kompleksowa organizacja wesela

Publikacja-09-04 DecorAmor - Kompleksowa organizacja wesela

Publikacja-09-05 DecorAmor - Kompleksowa organizacja wesela

Publikacja-09-06 DecorAmor - Kompleksowa organizacja wesela

Publikacja-09-07 DecorAmor - Kompleksowa organizacja wesela

Publikacja-09-08 DecorAmor - Kompleksowa organizacja wesela

Publikacja-09-09 DecorAmor - Kompleksowa organizacja wesela

Publikacja-09-10 DecorAmor - Kompleksowa organizacja wesela

Publikacja-09-11 DecorAmor - Kompleksowa organizacja wesela

Publikacja-09-12 DecorAmor - Kompleksowa organizacja wesela

Publikacja-09-14 DecorAmor - Kompleksowa organizacja wesela

Publikacja-09-15 DecorAmor - Kompleksowa organizacja wesela

Publikacja-09-16 DecorAmor - Kompleksowa organizacja wesela

Publikacja-09-17 DecorAmor - Kompleksowa organizacja wesela

Publikacja-09-18 DecorAmor - Kompleksowa organizacja wesela

Publikacja-09-19 DecorAmor - Kompleksowa organizacja wesela

Publikacja-09-20 DecorAmor - Kompleksowa organizacja wesela

Publikacja-09-21 DecorAmor - Kompleksowa organizacja wesela

Publikacja-09-22 DecorAmor - Kompleksowa organizacja wesela

Publikacja-09-23 DecorAmor - Kompleksowa organizacja wesela

Publikacja-09-24 DecorAmor - Kompleksowa organizacja wesela

Publikacja-09-25 DecorAmor - Kompleksowa organizacja wesela

Publikacja-09-26 DecorAmor - Kompleksowa organizacja wesela

Publikacja-09-141 DecorAmor - Kompleksowa organizacja wesela

fot. decoramor.pl

Share Your Thoughts

*