Publikacja – Winietki na przyjęciu weselnym – potrzebne czy nie

Wielu moich Klientów zastanawia się i zarazem pyta mnie na spotkaniu czy w ogóle potrzebne są winietki na przyjęciu weselnym? Czy to się sprawdza? Czy to nie jest może zbędny wydatek? Bo przecież wesele i tak się odbędzie nawet, jeśli ich nie będzie. Na takie argumenty i pytania dopowiadam zawsze tak samo. Czy wesele nie odbędzie się wtedy, gdy Panna Młoda nie będzie miała ze sobą bukietu? Lub Pan Młody butonierki? Odpowiedź jest prosta: oczywiście, że się odbędzie, choć w naszej kulturze bukiet Panny Młodej jest równie ważny jak welon symbol czystości, suknia ślubna czy inne elementy całości stylizacji ślubnej. W organizacji tego ważnego dla każdego człowieka przedsięwzięcia, jakim niewątpliwie jest wesele, można wyodrębnić wiele elementów składowych, bez których odbyłoby się każde przyjęcie weselne. Lecz po to zostały stworzone pewne usługi czy produkty, aby ułatwić „życie” i tak zatroskanej Parze Młodej i również konsultantom ślubnym.

Moim zdaniem winietki są świetnym produktem. I tak jak bez karty menu możemy się obejść, to uważam, iż bez winietek już nie. Jeśli mamy do czynienia z przyjęciem większym niż 50 osób polecam zastosowanie winietek. Z doświadczenia wiem doskonale jak wyglądają przyjęcia weselne, na których nie było winietek i muszę przyznać, że brak tych małych, lecz niezmiernie istotnych emblematów może poskutkować sporym bałaganem. Prawie każdy mój Klient, któremu organizowaliśmy przyjęcie weselne skorzystał z winietek. Począwszy od Klientów, którzy mieli niewielkie przyjęcia weselne, czyli 20–25 osób do dużych przyjęć weselnych powyżej 200 osób i wszyscy zgodnie przyznali, że cieszą się, że skorzystali z moich rad i zdecydowali się na winietki. Jeśli chcielibyśmy zachować zupełny spokój oraz porządek na sali również warto byłoby skorzystać z table planu – czyli tablicy usadzenia Gości przy stołach. Tablica ta jest nierozerwalną częścią winietek. W momencie, kiedy jest więcej niż dwa stoły weselne ma ona swoje praktyczne zastosowanie. Zadaniem jej jest pokierowanie Gośćmi, aby odnaleźli się na tablicy i sprawdzili, przy którym stoliku jest ich miejsce. Stoły w takim przypadku są ponumerowane i Goście znajdując swoje nazwisko na tablicy mogą kierować się bezpośrednio do odpowiedniego dla siebie stolika, co sprzyja porządkowi. Ważne jest, aby tablica spełniła swoje zadanie, by Konsultant Ślubny lub jeśli go nie ma, Świadkowie czy Rodzice Młodych lub ktokolwiek inny poinformował Gości o tym, iż taka tablica jest postawiona w pobliżu sali, gdzie będzie odbywało się przyjęcie weselne oraz o tym, że trzeba znaleźć się na tejże tablicy, zanim Młoda Para przybędzie do miejsca gdzie odbędzie się tradycyjne przywitanie Pary Młodej chlebem i solą.

Abyście zrozumieli jak wygląda przyjęcie bez winietek podam może argument, jaki najczęściej otwiera oczy Klientom, którzy mają wątpliwości czy w ogóle są im potrzebne winietki na ich przyjęciu weselnym.

Wyobraźcie sobie grupę ludzi, załóżmy średniej wielkości przyjęcie 70-80 osób po przywitaniu Pary Młodej na sali gdzie odbywa się przyjęcie, kiedy wodzirej lub Para Młoda zapraszają Gości, aby zasiedli do stołów, ponieważ za chwilę zostanie podany uroczysty obiad. Każda z tych osób czy par zaczyna szukać sobie miejsca. Wyobraźmy to sobie dokładnie 70-80 osób na raz szuka sobie miejsca!! Wygląda to mniej więcej tak jak w poniedziałek na targu. Grupa ludzi kotłujących się, jedni wstają drudzy siadają, następni się zamieniają, bo nie lubią wujka Tadka, a on z ciocią Irenką właśnie usiadł sobie obok nich. Kolejna para szuka miejsca na 3 osoby, ponieważ są z dzieckiem, ale, nikt nie chce przesiąść się dalej, bo już sobie zajęli miejsca i co poniektórzy zaczęli już spożywać posiłek, więc talerze i sztućce są w ruchu. I jakby tego było mało wyobraźmy sobie, że dodajemy kolejny element czyli obsługę lokalu – kelnerzy zaczęli właśnie podawać posiłki na stoły, ale część Gości nadal szuka sobie miejsca, zamienia się i przesiada, a pomiędzy nimi kelnerzy z tacami lub wózkami starają się zachować spokój i sprawnie wykonywać polecone im zadanie, co trzeba przyznać w takich warunkach jest dość trudne, a przecież trzeba wydać 70-80 posiłków i czas jest bardzo istotny, kelnerzy nie chcą, aby posiłki były zimne, lub aby połowa Gości już jadła, a połowa nie, ponieważ nie wiadomo gdzie zasiądą. Pomijam zupełnie chaos i gwar, jaki tworzy się przy tej okazji i pokrzykiwania Gości – „Krzysiek chodźcie koło nas jest miejsce!!” A w tle ledwie słyszalny tercet smyczkowy, za który, Młodzi oczywiście zapłacili po to, aby w miłej atmosferze i przy subtelnych dźwiękach smyczków Goście i oni sami mogli spożywać smaczną kolację. Lecz to wszystko na nic, bo ciocia Krysia z wujkiem Józkiem jeszcze nie maja gdzie siedzieć, bo zostały dwa wolne miejsca na sali, lecz jedno jest w pierwszym stole, a drugie w trzecim stole, ale nie chcą oni siedzieć osobno skoro są małżeństwem – przyznajcie sami, istny szał!! Lecz tak niestety wygląda przyjęcie, na którym nie ma winietek na stołach weselnych. Jeśli nie chcecie takich sytuacji na swoim przyjęciu weselnym, pamiętajcie o winietkach.

Moim zdaniem na dobrze zorganizowanym przyjęciu weselnym nie może zabraknąć winietek. Klienci podpytują czasem również w ten sposób. A po co te winietki, przecież oni(Goście) i tak się poprzysiadają po pierwszym toaście? Więc odpowiadam – Oczywiście, że tak, poprzysiadają się, pozamieniają, bo chcą porozmawiać z kimś z rodziny, kogo długo nie widzieli, co jest zrozumiałe. Ale wtedy, kiedy mamy wydaną i spożytą kolację i pierwszy toast już za nami to gwar i rozmowy oraz wyjścia na taras czy do ogrodu są zupełnie naturalnym procesem przyjęcia weselnego. Poza tym w niczym już nie przeszkadzają.

Uściślając, winietki są niezbędnym elementem przyjęcia w pierwszym etapie przyjęcia weselnego. Zadaniem ich jest stworzenie zarysu, bazy, lub też wprowadzeniem porządku na sali weselnej, podczas kiedy wydawana jest kolacja. Zatem nie jest w złym tonie przesiąść się wraz ze swoją winietką, po spożyciu kolacji i pierwszym toaście do innego stolika. Wcześniej niestety tak. Muszę przyznać, iż z reguły Goście nie protestują i z szacunku dla Pary Młodej zostają w tym pierwszym etapie przyjęcia weselnego w miejscu wyznaczonym im przez Parę Młodą, co oznacza, iż winietki spełniają swoją rolę.

Jeśli chcielibyście skorzystać z naszych porad dotyczących prawidłowego oraz skutecznego wykorzystania winietek na Waszym przyjęciu weselnym lub też wysłuchać naszych porad dotyczących wykonania zarysu usadzenia Gości przy stołach serdecznie zapraszam do biura naszej Agencji, gdzie odpowiemy na Wasze pytania i wątpliwości w tej właśnie kwestii.

Małgorzata Pieczyńska
Konsultant Ślubny, Florysta, właściciel Agencji Ślubnej DecorAmor

 

A poniżej recenzja od naszej Klientki Pani Ani z Pobiedzisk, która zamówiła od nas winietki.

„Dziękuje bardzo są przepiękne! O to mi właśnie chodziło takie gustowne!
I jak szybko!
Szkoda, że nie znalazłam Pani Agencji wcześniej, bo
pewnie nie miałabym tyle zjedzonych nerwów przy oczekiwaniu na zaproszenia…”

Wszelkie prawa zastrzeżone © Agencja Ślubna DecorAmor
Jakiekolwiek kopiowanie, powielanie, cytowanie, przedruk całości lub fragmentów tekstu na blogach
i stronach www zabronione, bez pisemnej zgody udzielonej przez firmę Agencja Ślubna DecorAmor.

Tekst w całości należy do Małgorzaty Pieczyńskiej, właściciel Agencji Ślubnej DecorAmor.

Publikacja-12-01 DecorAmor - Winietki na przyjęciu weselnym - potrzebne czy nie

Publikacja-12-02 DecorAmor - Winietki na przyjęciu weselnym - potrzebne czy nie

Publikacja-12-03 DecorAmor - Winietki na przyjęciu weselnym - potrzebne czy nie

Publikacja-12-04 DecorAmor - Winietki na przyjęciu weselnym - potrzebne czy nie

Publikacja-12-05 DecorAmor - Winietki na przyjęciu weselnym - potrzebne czy nie

Publikacja-12-06 DecorAmor - Winietki na przyjęciu weselnym - potrzebne czy nie

fot.decoramor.pl

Share Your Thoughts

*