RATUNKU!!! Szukamy miejsca na przyjecie!!

Wiele Par Młodych boryka się z tematem, jakimi kryteriami kierować się podczas poszukiwań swojego wymarzonego miejsca na przyjęcie weselne. Przyszła Para Młoda często słucha każdej porady, jaką usłyszy a to od znajomych, a to od rodziny, a to od koleżanki z pracy… niestety zapominając o dość istotnej sprawie, że jak wielu jest ludzi na świecie, tak wiele gustów. Wybór miejsca na przyjęcie weselne to moim zdaniem indywidualna sprawa najbardziej zainteresowanych, czyli Młodych. Zaczynając proces wyboru miejsca trzeba pamiętać o tym, że jeśli już mamy listę lokali, którymi jesteśmy zainteresowani zapewne zaczynamy od przejrzenia ich strony www, aby dowiedzieć się, czym dysponują i jaką mają ofertę. Najczęściej najpierw zaglądamy do galerii na stronie www. Aczkolwiek po wstępnej selekcji i przeczytaniu informacji oraz przejrzeniu zdjęć lokalu decydujemy się skontaktować z kilkoma wybranymi lokalizacjami i próbujemy się dowiedzieć czegoś więcej. Załóżmy, że kontaktujemy się z nimi telefonicznie. Jak się domyślam w słuchawce usłyszymy niemalże takie same informacje od każdego lokalu. Nasz dworek to najlepsze miejsce dla Państwa na przyjęcie… Jesteśmy renomowaną restauracją i mamy najlepsze menu… Nasz hotel to najbardziej ekskluzywny lokal w naszej okolicy… Bo przecież każdy chce się jakoś zareklamować. Lecz jak wiadomo nie są to zbyt obiektywne opinie, ponieważ któż z nich opowie nam o swoich plusach i minusach? Odpowiadam na to pytanie: O plusach – wszyscy, natomiast o minusach – nikt. Również drogą mailową otrzymamy pełną ofertę lub nie, danego miejsca, ze zdjęciami, lub bez, z cenami lub bez. Lecz pytanie brzmi czy o to nam właśnie chodzi?? Chyba nie. Zawsze, jeśli sami chcemy dokonać wyboru, to warto popytać wśród rodziny czy zaufanych znajomych, co myślą o danym miejscu. Choć tu też ostrożnie, ponieważ czasem zazdrośni i „życzliwi” znajomi nawet najlepsi mogą nimi być, potrafią ocenić wybrane przez was miejsce źle. Ponieważ zwyczajnie zazdroszczą wybranego miejsca i nie chcą abyście byli zadowoleni, bo przecież, dlaczego macie mieć lepsze miejsce na przyjęcie weselne niż oni? Polak zazdrosny jest jak wiadomo 🙂

Zatem aby przyjęcie się udało, było atrakcyjne cenowo, aby umowa była zawarta z odpowiednimi załącznikami, obwarowaniami jak najbardziej korzystnymi dla Młodych oraz aby Młodzi mogli poznać wszelkie minusy, plusy, ukryte „wady” lokalu, słabe punkty wybranego miejsca i otrzymać rzetelną i obiektywną opinię to powinni zapytać o opinię osoby oceniające niezależnie i obiektywnie, czyli najlepiej udać się do dobrej Agencji Ślubnej, dobrego Wedding Plannera, aby zdobyć potrzebne informacje. Nasza Agencja ma w swojej ofercie taką usługę jak typowanie lokali. Jak sama nazwa wskazuje usługa polega na wytypowaniu zazwyczaj 3 lokali lub więcej. Typowania dokonujemy na podstawie potrzeb oraz budżetu, jakim dysponuje Para Młoda. Nasza Agencja zawsze rekomenduje ze swojej strony tylko sprawdzone miejsca i jest w stanie rzetelnie i uczciwie podpowiedzieć, na co zwrócić uwagę na spotkaniu z menedżerem lokalu, o co pytać, co warto obejrzeć, co sprawdzić, aby nie dać się zwyczajnie oszukać, czy naciągnąć na niepotrzebne koszty. Ponieważ doświadczenie, jakim dysponuje dobry Wedding Planner czy Konsultant Ślubny to wielki skarb, zdobyty nie tylko poprzez osobistą znajomość danego miejsca oraz poprzez „krecią robotę”, czyli przekopię każdy kont, sprawdzę sam na sobie gdzie tkwi problem, jeśli jakiś jest, również poprzez zbudowaną opinię od Klienta o danym lokalu, bo jeśli Klient był zadowolony z miejsca lub nie to, dlaczego miałby kłamać, że jest odwrotnie. Często jest tak, że Klienci sami od razu „meldują” nam, jakie znaleźli minusy i co im się nie podobało w danym miejscu oraz dlaczego nie polecaliby tego miejsca według ich opinii. Najczęściej jest tak w momencie, kiedy to Klient sam wybrał sobie miejsce na swoje przyjęcie weselne. Wtedy też możemy mu szczerze współczuć i wysłuchać jego opinii. Lecz przyznaję również, iż staramy się jak tylko możemy, aby sprawdzić te informacje od Klienta, a mamy na to swoje sposoby 🙂 ale to zupełnie inna historia.

Z zasady staramy się mówić o wszelkich „pułapkach”, również cenowych, jakie czyhają na Młodych szukających swoich wymarzonych miejsc na przyjęcie weselne, najcudowniejsze w ich życiu i wiemy, że nie zawsze dokładnie słuchają naszych rad, lecz jeśli skorzystają z naszych usług, to nic nie może się nie udać. Bo kto jak nie my podpowie, poradzi im z największą korzyścią dla nich z uśmiechem na ustach oraz z doświadczeniem, jakie dźwigamy ze sobą na każde zawołanie Klienta?

 

Małgorzata Pieczyńska
Konsultant Ślubny, Florysta, właściciel Agencji Ślubnej DecorAmor

Wszelkie prawa zastrzeżone © Agencja Ślubna DecorAmor
Jakiekolwiek kopiowanie, powielanie, cytowanie, przedruk całości lub fragmentów tekstu na blogach
i stronach www zabronione, bez pisemnej zgody udzielonej przez firmę Agencja Ślubna DecorAmor.

Tekst w całości należy do Małgorzaty Pieczyńskiej, właściciel Agencji Ślubnej DecorAmor.

Wszystkie przyszłe Pary Młode, które potrzebują rzetelnej oraz obiektywnej informacji
czy szukają pomocy w znalezieniu swojej wymarzonej lokalizacji
serdecznie zapraszamy do biura naszej Agencji.

Publikacja-07-01 DecorAmor - Szukamy miejsca na przyjęcie weselne

Publikacja-07-02 DecorAmor - Szukamy miejsca na przyjęcie weselne

Publikacja-07-03 DecorAmor - Szukamy miejsca na przyjęcie weselne

Publikacja-07-04 DecorAmor - Szukamy miejsca na przyjęcie weselne

Publikacja-07-05 DecorAmor - Szukamy miejsca na przyjęcie weselne

Publikacja-07-07 DecorAmor - Szukamy miejsca na przyjęcie weselne

Publikacja-07-08 DecorAmor - Szukamy miejsca na przyjęcie weselne

Publikacja-07-10 DecorAmor - Szukamy miejsca na przyjęcie weselne

Publikacja-07-11 DecorAmor - Szukamy miejsca na przyjęcie weselne

Publikacja-07-12 DecorAmor - Szukamy miejsca na przyjęcie weselne

Publikacja-07-13 DecorAmor - Szukamy miejsca na przyjęcie weselne

Publikacja-07-15 DecorAmor - Szukamy miejsca na przyjęcie weselne

Publikacja-07-18 DecorAmor - Szukamy miejsca na przyjęcie weselne

Publikacja-07-20 DecorAmor - Szukamy miejsca na przyjęcie weselne

Publikacja-07-21 DecorAmor - Szukamy miejsca na przyjęcie weselne

Publikacja-07-22 DecorAmor - Szukamy miejsca na przyjęcie weselne

Publikacja-07-23 DecorAmor - Szukamy miejsca na przyjęcie weselne

Share Your Thoughts

*