Publikacja – Ślubne inspiracje zimowe

W tym roku zima idzie małymi krokami. Lekko mroźne noce i poranki oraz czasem mroźne dnie. Oddech zimy jednak czuć w powietrzu. Aby nie zrobiło się nam zbyt zimno i troszkę za bardzo melancholijnie warto zająć myśli czymś przyjemnym, ładnymi i estetycznym. Takie są ślubne inspiracje zimowe. Jeśli macie taki pomysł, aby Wasz wymarzony ślub odbył się właśnie zimą, kiedy biała puchata kołderka pokrywa świat otaczający nas, to świetny pomysł!

W naszym kraju sezon ślubny zimowy praktycznie nie istnieje, ponieważ śluby w Polsce zimą są raczej sporadyczne. Ponieważ nie każdy lubi zimę oraz zimno. Również kwestia np. fotografii ślubnej plenerowej, której możliwości są zdecydowanie mniejsze, pomijając takie szczegóły jak długi tren i bardzo długi welon w sukni ślubnej, 20 metrów chodnika i śnieg na chodniku, a do auta z przyczyn technicznych daleko 🙂 … Lecz są Pary, które chcą być oryginalne i nie widzą innej możliwości jak szalony ślub zimą. W pięknej, białej i bajkowej otoczce z dużą ilością świecących, srebrnych czy białych elementów, blasku ciepłego światła świec oraz bajkowo błyszczących, lśniących i iskrzących się elementów takich jak kryształki, diamenciki oraz mnóstwo, mnóstwo śnieżno białych pachnących kwiatów.

W sezonie ślubnym zimowym króluje oczywiście biel. Srebro czy miętowa zieleń oraz złoto lub ostry brudny fiolet, sielski błękit to dodatki do bieli, które mają nadać dekoracją stołów weselnych mocniejszego wyrazu. Dla mniej odważnych oczywiście wszelkiego rodzaju odcienie kremu w połączeniu z bielą to zawsze klasyczne oraz bezpieczne połączenia. Nadal bardzo modne są również w dekoracji stołów weselnych koronki. Wszelkiego rodzaju elementy przypominające koronkę jak serwetki na stołach czy koronkowe elementy na kartach menu, winietkach lub wzory na torcie. Również obrusy koronkowe są szalenie eleganckie oraz ekstrawaganckie w połączeniu z nowoczesnymi formami kompozycji kwiatowych, szkieł, pojemników na kwiaty czy na świece. Szkła białe i przejrzyste, które mają sprawiać wrażenie lodu oraz blask świec lub gra świateł błękitnych na sali weselnej nadaje wyrazu teatralnej i mroźnej stylizacji. W zimowych ślubnych kompozycjach kwiatowych wszechobecne są surowe w swoim pięknie gałązki oprószone sztucznym bialutkim śniegiem, które sprawiają wrażenie cudnie oszronionych oraz migoczące kryształki, które za pewne mają nam przypominać zimne sople lodu. Świetnie pasująca do klimatu zimy oraz kolorystycznie wtapiająca się w biel śniegu jest również biała kora brzozy, która w dekoracjach stołów weselnych swoją surowością, a zarazem pięknem nadaje bardzo ciekawego kontrastu do delikatności białych płatków kwiatów w kompozycja kwiatowych. Wzór śnieżnej gwiazdki oczywiście może być również elementem przewodnim w stylizacji stołów weselnych jak i na torcie, kartach menu, winietkach… Natomiast kwiaty w zimowych inspiracjach ślubnych to oczywiście tradycyjne białe róże, dla mnie cudne, białe hortensje, biała eustoma, białe storczyki, zwykła lub niezwykła gipsówka czy białe anemony lub biały amarylis.

Bukiety ślubne zimowe to również wszelkiego rodzaju przepiękne połączenia białych kwiatów oraz różnych dodatków zielonych np. w kolorze zimnej miętowej zieleni, kremów czy ostrego ciemnego niemalże brudnego fioletu. Formy bukietów ślubnych pozostają niezmienione. Oczywiście florystyka ślubna ma nieograniczone możliwości, aczkolwiek Panny Młode w tym sezonie ślubnym jak i w poprzednim pokochały wszelkiego rodzaju formy kuliste czy półkuliste. Nadal bardzo modne są bukiety układane do reki. Wykończenia zimowych bukietów ślubnych to oczywiście szalenie modne białe koronki, białe wstążki atłasowe, kryształki, brosze z kryształkami Swarovskiego, lśniące perły, czyli przepych w całej okazałości. Biała róża czy biały storczyk to niemalże standard w Polsce. Natomiast biała hortensja, biały jaskier czy białe anemony to również standard, lecz za oceanem – USA. W naszym kraju te kwiaty są nadal niedoceniane i niepopularne, jeśli chodzi o bukiety ślubne, nawet w ciepłym sezonie ślubnym.

W dekoracji ceremonii ślubnej najpiękniejsze są białe gałęzie czy niemalże drzewa, świeże białe kwiaty i mnóstwo świec. Niestety taka zimowo – bajkowa dekoracja ceremonii w naszych skromnych polskich realiach jest znacznie ograniczona, ponieważ jeśli chodzi o ceremonię ślubną w kościele i wykonanie tak spektakularnej i rozbudowanej dekoracji z białych gałęzi, białych płatków kwiatów, mnóstwa świec, kryształków etc… to nie lada wyczyn. Ponieważ to czy ona zostanie przygotowana przez dekoratora, florystę zależy niestety nie od zasobności portfela Klienta, tylko od woli księdza. Lecz warto, choć pomarzyć jak mogłoby być pięknie i przyjemnie przejść taką cudną drogą do ołtarza.

Natomiast suknie ślubne i dodatki to białe lub srebrno – białe i kremowe koronki. Dla mnie zimowa Panna Młoda powinna być tylko w koronkach lub leciutkich białych jak śnieg tiulach. W chwili obecnej salony sukien ślubnych mają nieograniczony wachlarz form oraz fasonów sukien ślubnych, dodatków i butów. Misternie wyszywane perełkami i kryształkami suknie ślubne to oczywiście również nawiązanie do zimowego klimatu. Białe koronkowe dodatki jak welony czy buty, to oczywista elegancja. Do nowoczesnej Panny Młodej dedykowane są buty glittery, czyli w całości pokryte brokatem w różnych kolorach. Bardzo ekstrawaganckie i nadające sznytu każdej zimowej i rock and roll -owej Pannie Młodej. Również dodatki takie jak bolerka inkrustowane kryształkami Swarovskiego czy bogate kolie jak również toczki połyskujące kryształkami to propozycja dla odważnych i szalonych Panien Młodych zainteresowanych zimową stylizacją ślubną.

 

Małgorzata Pieczyńska
Konsultant Ślubny, Florysta, właściciel Agencji Ślubnej DecorAmor

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © Agencja Ślubna DecorAmor
Jakiekolwiek kopiowanie, powielanie, cytowanie, przedruk całości lub fragmentów tekstu na blogach
i stronach www zabronione, bez pisemnej zgody udzielonej przez firmę Agencja Ślubna DecorAmor.

Tekst w całości należy do Małgorzaty Pieczyńskiej, właściciel Agencji Ślubnej DecorAmor.

Publikacja-10-01 DecorAmor - Ślubne inspiracje zimowe

Publikacja-10-02 DecorAmor - Ślubne inspiracje zimowe

Publikacja-10-03 DecorAmor - Ślubne inspiracje zimowe

Publikacja-10-04 DecorAmor - Ślubne inspiracje zimowe

Publikacja-10-05 DecorAmor - Ślubne inspiracje zimowe

Publikacja-10-06 DecorAmor - Ślubne inspiracje zimowe

Publikacja-10-07 DecorAmor - Ślubne inspiracje zimowe

Publikacja-10-08 DecorAmor - Ślubne inspiracje zimowe

Publikacja-10-09 DecorAmor - Ślubne inspiracje zimowe

Publikacja-10-10 DecorAmor - Ślubne inspiracje zimowe

Publikacja-10-11 DecorAmor - Ślubne inspiracje zimowe

Publikacja-10-12 DecorAmor - Ślubne inspiracje zimowe

Publikacja-10-13 DecorAmor - Ślubne inspiracje zimowe

Publikacja-10-14 DecorAmor - Ślubne inspiracje zimowe

Publikacja-10-15 DecorAmor - Ślubne inspiracje zimowe

Publikacja-10-16 DecorAmor - Ślubne inspiracje zimowe

Publikacja-10-17 DecorAmor - Ślubne inspiracje zimowe

Publikacja-10-18 DecorAmor - Ślubne inspiracje zimowe

Publikacja-10-19 DecorAmor - Ślubne inspiracje zimowe

Publikacja-10-20 DecorAmor - Ślubne inspiracje zimowe

Publikacja-10-21 DecorAmor - Ślubne inspiracje zimowe

Publikacja-10-22 DecorAmor - Ślubne inspiracje zimowe

Publikacja-10-23 DecorAmor - Ślubne inspiracje zimowe

Publikacja-10-24 DecorAmor - Ślubne inspiracje zimowe

Publikacja-10-25 DecorAmor - Ślubne inspiracje zimowe

Publikacja-10-26 DecorAmor - Ślubne inspiracje zimowe

Publikacja-10-27 DecorAmor - Ślubne inspiracje zimowe

Publikacja-10-28 DecorAmor - Ślubne inspiracje zimowe

Publikacja-10-29 DecorAmor - Ślubne inspiracje zimowe

Publikacja-10-30 DecorAmor - Ślubne inspiracje zimowe

Publikacja-10-31 DecorAmor - Ślubne inspiracje zimowe

Publikacja-10-32 DecorAmor - Ślubne inspiracje zimowe

Publikacja-10-33 DecorAmor - Ślubne inspiracje zimowe

Publikacja-10-34 DecorAmor - Ślubne inspiracje zimowe

Publikacja-10-35 DecorAmor - Ślubne inspiracje zimowe

Publikacja-10-36 DecorAmor - Ślubne inspiracje zimowe

Publikacja-10-37 DecorAmor - Ślubne inspiracje zimowe

Publikacja-10-38 DecorAmor - Ślubne inspiracje zimowe

Publikacja-10-39 DecorAmor - Ślubne inspiracje zimowe

Publikacja-10-40 DecorAmor - Ślubne inspiracje zimowe

Publikacja-10-41 DecorAmor - Ślubne inspiracje zimowe

Publikacja-10-42 DecorAmor - Ślubne inspiracje zimowe

Publikacja-10-43 DecorAmor - Ślubne inspiracje zimowe

Publikacja-10-44 DecorAmor - Ślubne inspiracje zimowe

Publikacja-10-45 DecorAmor - Ślubne inspiracje zimowe

Publikacja-10-46 DecorAmor - Ślubne inspiracje zimowe

Publikacja-10-47 DecorAmor - Ślubne inspiracje zimowe

fot. thesweetestocassion.com, boards.weddingbee.com, blog.weddingwire.com i inne

Share Your Thoughts

*